Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Projekt Road Trip: znamy zwycięzców!

  • BRWL /
  • 04-04-2018
Ilustracja do informacji: Projekt Road Trip: znamy zwycięzców! Znamy zwycięzców a zarazem uczestników „Road Trip Project”! W konkursie wzięło udział około 2 tysięcy młodych ludzi w wieku 18-30 lat. Cztery pary uczestników Road Trip przemierzą czterema szlakami przez Europę: śródziemnomorskim, atlantyckim, dunajskim i bałtyckim, a ich przygodę można będzie śledzić na bieżąco na stronie projektu oraz w mediach społecznościowych. Pierwszy duet ruszy w podróż już 14 kwietnia!
Pierwszy duet: Louis i Luisa rozpoczną swoją śródziemnomorską podróż już 14 kwietnia. Kolejny, w skład którego wchodzą Yldau i Fabian ruszy szlakiem atlantyckim 19 maja. Trzeci zespół Susann i Kenneth zaczną przemierzać szlak dunajski od 23 czerwca. Czwarty - duet bałtycki czyli Luna i Achilles ruszy 28 lipca, kończąc ostatnią podróż projektu Road Trip 25 sierpnia 2018 r.

Z około 2000 zgłoszeń wybrano 50 osób, na które można było głosować on-line. Spośród nich wybrano 16 finalistów, których organizatorzy Road Trip zaprosili na weekendowe warsztaty do Brukseli. Wśród nich znalazła się także Paulina, finalistka z Polski (Gratulujemy!!!). 8 zwycięzców konkursu, którzy pokażą nam mniej znane oblicze UE poznaliśmy 3 kwietnia.
 
Czym jest Road Trip?

Road trip to projekt Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej, w którym 8 osób w wieku od 18-30 lat, wybranych w drodze konkursu, przez miesiąc będzie przemierzać czterema szlakami przez europejski kontynent.

Podczas Road Trip uczestnicy będą odwiedzać miejsca, spotykać ludzi i poznawać europejskie projekty, które zmieniają na lepsze codzienne życie lokalnych społeczności. Po zakończeniu podróży wyjątkowe doświadczenia i wrażenia uczestników umieszczone zostaną w filmie podsumowującym europejską przygodę oraz w przewodniku po europejskich szlakach, wykraczających poza zwyczajowe atrakcje turystyczne.
 
Więcej informacji  o projekcie na stronie: https://roadtriproject.eu/
Road Trip na Facebooku , Instagramie oraz YouTube
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli