Młodzież > Młodzi On-Life

Spotkanie informacyjne programu Europa dla Obywateli w Świebodzinie

  • 16-07-2018
  • Autor: BRWL
Punkt Kontaktowy programu UE "Europa dla obywateli" zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25 lipca br. w Świebodzinie. W szczególności zaproszenie skierowane jest do organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej.
Celem spotkania jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych celów, priorytetów, struktury i możliwości działań, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne, ale konieczna jest uprzednia rejestracja: tutaj.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ulicy Kolejowej 2 w Świebodzinie, 25 lipca br. w godzinach 9.00-13.00.

Czym jest program Europa dla obywateli?

Program "Europa dla obywateli" przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji edukacyjnych, kulturalnych i badawczych, sektora pozarządowego oraz innych organizacji społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk, działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji. Program ma na celu wspieranie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, działań związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego i integracji europejskiej, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

W ramach programu "Europa dla obywateli" można zrealizować projekt w obszarach Pamięć Europejska oraz Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie.
Więcej informacji na stronie internetowej polskiego Punktu Kontaktowego: www.europadlaobywateli.pl   oraz na stronie Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego, zarządzającej programem: zobacz.  
 
 
 
Źródło: Punkt Kontaktowy Programu Europa dla Obywateli w Polsce

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją