Młodzież > Młodzi On-Life

Bezpłatny kurs on-line podnoszący kompetencje cyfrowe pracowników muzeów

  • 07-08-2018
  • Autor: BRWL
Projekt Mu.SA – Museum Sector Alliance zaprasza pracowników muzeów do udziału w bezpłatnym otwartym masowym kursie on-line MOOC "Essential Digital Skills for Museum Professionals" oferującym możliwość uczenia się i rozwoju kluczowych umiejętności cyfrowych osobom zajmującym się zawodowo muzealnictwem. Zapisy trwają do 30 września br.
Kurs został stworzony przez Museum Sector Alliance, projekt współfinansowany z unijnego programu Erasmus+ z myślą o społeczności muzeum, zarówno osoby pracujące w muzeach jak i studentach, wolontariuszach czy osobach bezrobotnych, które chciałyby rozwijać swoją karierę zawodową w tej dziedzinie. Celem kursu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczestników oraz zastosowanie nabytych umiejętności w codziennej pracy w muzeum.

Kurs będzie prowadzony on-line od października br. przez 8 tygodni w języku angielskim i wymaga ok. 10 godzinnego zaangażowania na tydzień. Kurs uczestnicy realizują w swoim tempie bez z góry określonego grafiku godzin.

Jednocześnie ukończenie i zaliczenie kursu pozwali na rozpoczęcie kolejnego trwającego sześć miesięcy kursu specjalizacyjnego. Wybrana grupa osób, która ukończy oba szkolenia otrzyma możliwość odbycia stażu w jednym z europejskich muzeów.

Kurs jest bezpłatny i otwartych dla wszystkich zainteresowanych, ale wymaga rejestracji. Zgłoszenia do udziału w MOOC można dokonywać do 30 września br. oraz link do rejestracji: zobacz.
 
Więcej informacji o Mu.SA i kursie zobacz  
 
 
 
Partnerami projektu Mu.SA współfinansowanego z unijnego programu Erasmus+ są Hellenic Open University (HOU) – DAISSy group, Grecja (Koordynator projektu); Melting Pro Learning (MeP), Włochy;  ICOM, Portugal; Link Campus University, Włochy; National Organization for the Certification of Qualifications and Vocational Guidance (EOPPEP), Grecja; Symbola – Foundation for Italian Qualities, Włochy; University of Porto (U.PORTO), Portugalia; Institute of Vocational Training AKMI (AKMI), Grecja;  Istituto Beni Culturali; ICOM, Grecja; Culture Action Europe (CAE), Belgia; Mapa das Ideias (MAPAS), Portugalia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją