Młodzież > Młodzi On-Life

Projekt Road Trip: trasa bałtycka

  • 07-08-2018
  • Autor: BRWL
Na ostatniej już trasie projektu Road Trip - trasie bałtyckiej – są już Luna i Achilleas, którzy wyruszyli z fińskiego Rovaniemi. Młodzi ludzie podróżują przez kraje bałtyckie i Polskę by ostatecznie dotrzeć do Berlina, gdzie zakończy się czwarta podróż projektu. Codzienna relacja z ich wizyt, spotkań i odkrywania "bałtyckiej" części Europy jest dostępna w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Road Trip.
Projekt Road Trip realizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG REGIO) to cztery duety młodych Europejczyków przemierzających Unię Europejską po czterech trasach: śródziemnomorskiej, atlantyckiej, dunajskiej oraz bałtyckiej. Ósemka podróżników została wyłoniona spośród ponad 2000 kandydatów w drodze przesłuchań, które odbyły się na początku roku.

Pary młodych podróżników spędzają miesiąc w podróży, przyglądając się projektom współfinansowanym przez UE poznając miejsca, ludzi, zwyczaje i tradycje. Swoimi doświadczeniami dzielą się w codziennej relacji m.in. wideo za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebook, YouTube czy Instagramie.
 
Projekt Road Trip: Baltic Route – trasa bałtycka: zobacz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją