Młodzież > Młodzi On-Life

yBBregions: ruszyła I tura EVS

  • 05-09-2014
  • Autor: BRWL
1 września swoją trzymiesięczną przygodę z Europejskim Wolontariatem w biurach regionalnych w Brukseli przy instytucjach UE rozpoczęły cztery wolontariuszki z Województwa Lubuskiego, Kraju Preszowskiego, Dubrownika-Neretwy i Abruzji. Wolontariat jest jednym z działań projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based” realizowanego z programu UE „Młodzież w działaniu” przez Województwo Lubuskie poprzez Biuro Regionalne w Brukseli.
Cztery wolontariuszki z Polski, Słowacji, Chorwacji i Włoch, panie: Monika Płończak, Patricia Mattova, Marina Pavlovic i Cristiana Marchitelli będą aktywnie uczestniczyć w pracach biur regionalnych partnerów projektu oraz śledzić „od kuchni” prace instytucji Unii Europejskiej.
 
W pierwszym tygodniu europejskiego wolontariatu (EVS) panie przeszły kilkudniowe szkolenie na temat założeń i celów unijnego programu Młodzież w działaniu oraz Europejskiego Wolontariatu, podstaw funkcjonowania Unii Europejskiej, jej instytucji a także roli i zadań europejskich biur regionalnych w Brukseli.  Wolontariuszki zapoznały się również z historią powstania oraz ewolucji Unii Europejskiej odwiedzając interaktywne centrum informacyjne przy Parlamencie Europejskim – Parlamentarium.
 
Pierwsza tura EVS potrwa do 30 listopada br. Kolejnym działaniem realizowanym zgodnie z harmonogramem projektu będzie dwutygodniowa Międzynarodowa Wymiana Młodzieży (TYE) w Brukseli w grudniu 2014 roku, która zgromadzi 16 młodych ludzi w wieku 18-24 lat z czterech regionów projektu. W najbliższych dniach uruchomiona zostanie rekrutacja do udziału w TYE, wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do odwiedzenia strony projektu yBBregions. Zachęcamy również do śledzenia profilów projektu w serwisach społecznościowych Facebook oraz Twitter.
 
 
 
 
Projekt "yBBregions" jest dofinansowywany z programu UE "Młodzież w działaniu" na lata 2007-2013.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją