Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Projekt yBBregions: III edycja Europejskiego Wolontariatu EVS w Lubuskim Biurze Regionalnym

  • BRWL /
  • 09-09-2015
Ilustracja do informacji: Projekt yBBregions: III edycja Europejskiego Wolontariatu EVS w Lubuskim Biurze Regionalnym 1 września czterech młodych mieszkańców Województwa Lubuskiego, Kraju Preszowskiego, Dubrownika-Neretwy oraz Abruzji rozpoczęło trzymiesięczny wolontariat w biurach regionalnych swoich regionów przy instytucjach UE w Brukseli. EVS jest jednym z działań projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based” realizowanego przez Województwo Lubuskie z programu UE „Młodzież w działaniu”.
Klara, Marina, Mattia i Grzegorz rozpoczęli swoją przygodę z Europejskim Wolontariatem 1 września serią spotkań wprowadzających do programu „Młodzież w działaniu”, Wolontariatu Europejskiego oraz samego projektu yBBregions a także zadań europejskich biur regionalnych w Brukseli. Wolontariusze poznali również historię powstania oraz rozszerzeń Unii Europejskiej odwiedzając interaktywne centrum informacyjne przy Parlamencie Europejskim – Parlamentarium. Teraz przez trzy miesiące młodzi ludzie będą aktywnie uczestniczyć w pracach biur regionalnych partnerów projektu oraz śledzić „od kuchni” prace instytucji Unii Europejskiej, zapoznając się z politykami, programami i inicjatywami realizowanymi na szczeblu UE.
 
Jest to już III z kolei edycja wolontariatu europejskiego EVS realizowana w ramach projektu „yBBregions”. Kolejnym działaniem realizowanym zgodnie z harmonogramem projektu będzie dwutygodniowa Międzynarodowa Wymiana Młodzieży (TYE) w Brukseli , która odbędzie się w drugiej połowie listopada 2015 roku. Wymiana jest spotkaniem 16 młodych ludzi w wieku 18-24 lat z czterech regionów projektu: Lubuskiego, Abruzji, Kraju Preszowskiego i Dubrownika-Neretwy.
 
 W najbliższych dniach uruchomiona zostanie rekrutacja do udziału w TYE, wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do odwiedzenia strony projektu yBBregions. Zachęcamy również do śledzenia profilu projektu w serwisie społecznościowym Facebook.
 
 
Projekt „yBBregions – Youth and Brussels based” jest współfinansowany ze środków wspólnotowego programu “Mlodzież w działaniu” na lata 2007-2013.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli