Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Młodzi Lubuszanie odkrywają Brukselę!

  • 18-11-2015
Ilustracja do informacji: Młodzi Lubuszanie odkrywają Brukselę! Od 16 do 29 listopada szesnastoosobowa grupa młodych ludzi z Województwa Lubuskiego, słowackiego Kraju Preszowskiego, włoskiej Abruzji oraz chorwackiego Dubrownika-Neretwy bierze udział w trzeciej już edycji międzynarodowej wymiany młodzieży TYE, realizowanej w ramach projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based Regions” z programu UE „Młodzież w działaniu”.
Anna, Jakub, Michał, Krzysztof, Francesca, Benedetta, Giuseppe, Giovanni, Slavomír, Tomáš, Monika, Katarina, Nevena, Josip i Bartol to uczestnicy trzeciej edycji wymiany młodzieży TYE Winter 2.
 
W ciągu najbliższych dwóch tygodni młodzi ludzie będą zdobywać informacje o Unii Europejskiej, jej roli, funkcjonowaniu, politykach i inicjatywach. Dwutygodniowy pobyt w Brukseli jest okazją do wielu wizyt i spotkań z przedstawicielami instytucji UE m.in. Komisji, Rady, Parlamentu, Komitetu Regionów, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Stałych Przedstawicielstw przy UE a także europejskich organizacji działających przy UE np. Europejskiego Forum Młodzieży  czy też przedstawicieli europejskich mediów.
 
Wymiana jest też doskonałą okazją do wzajemnego poznawania się, zapoznania się ze zwyczajami i  kulturą Chorwacji, Słowacji, Włoch i Polski a ze względu na fakt, iż wymiana odbywa się w Belgii– uczestnicy będą mieli również okazję zwiedzić Brukselę, Brugię i Gandawę.
Zdjęcia z poszczególnych działań i dni wymiany młodzieży TYE Winter 2015 są dostępne na profilu projektu na Facebooku.
 
Kolejna – IV edycja wymiany młodzieży TYE w Brukseli odbędzie się w kwietniu 2016 roku, rekrutacja zostanie przeprowadzona na przełomie lutego/marca 2016 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat projektu na stronie UMWL oraz na stronie yBBregons, gdzie już teraz można zarejestrować się i współtworzyć społeczność „yBBregions”.

 
Projekt „yBBregions – Youth and Brussels Based regions” jest współfinansowany ze środków wspólnotowego programu Młodzież w działaniu na lata 2007-2013.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli