Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Kolejni wolonariusze EVS w ramach projektu yBBregions już w Brukseli!

  • BRWL /
  • 10-02-2016
Ilustracja do informacji: Kolejni wolonariusze EVS w ramach projektu yBBregions już w Brukseli! Czwarta edycja europejskiego wolontariatu EVS w biurach regionalnych realizujących projekt yBBregions – Youth and Brussels Based w Brukseli rozpoczęta. Przez najbliższe trzy miesiące Karolina z Województwa Lubuskiego, Katarina z Kraju Preszowskiego oraz Antonella i Irene z Abruzji będą obserwować instytucje europejskie i wspierać działania biur swoich regionów w Brukseli.
Od 8 lutego do 8 maja 2016 roku trzymiesięczny wolontariat europejski odbywają 4 osoby z europejskich regionów realizujących projekt „yBBregions – Youth and Brussels Based” współfinansowany z programu wspólnotowego „Młodzież w działaniu” na lata 2007-2013. Karolina, Katarina, Irene i Antonella są uczestniczkami IV i ostatniej już edycji EVS.
 
Swój wolontariat Panie rozpoczęły serią spotkań wprowadzających do programu „Młodzież w działaniu”, Wolontariatu Europejskiego oraz samego projektu yBBregions a także zadań europejskich biur regionalnych w Brukseli.  Wolontariuszki odwiedziły również centrum informacyjne przy Parlamencie Europejskim – Parlamentarium, które oferuje w przystępny i interaktywny sposób poznania historii powstania oraz rozszerzeń Unii Europejskiej a także funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. W dniach 10 i 11 lutego wezmą udział w roli obserwatorek w sesji plenarnej Komitetu Regionów, podczas której w dyskusji z przedstawicielami władz lokalnych i regionalnych uczestniczyć będą Przewodniczący Rady UE – Donald Tusk oraz Komisarze UE: ds. polityki regionalnej Corina Cretu oraz ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu Tibor Navracsics.
 

Projekt „yBBregions – Youth and Brussels based” jest współfinansowany ze środków wspólnotowego programu “Mlodzież w działaniu” na lata 2007-2013.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli