Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Komisja zatwierdza zmiany do polskiego programu, w tym zwiększenie budżetu w wysokości 5,1 mld euro, aby wspierać przedsiębiorstwa w związku z inwazją Rosji na Ukrainę

Komisja Europejska zatwierdziła zmiany, w tym zwiększenie budżetu o 5,1 mld euro (24,5 mld złotych) w porównaniu z obecnym polskim programem, aby wspierać przedsiębiorstwa wszystkich sektorów w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę.

Spotkanie informacyjne Creative Innovation Lab

Creative Europe Desk Polska zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na projekty innowacyjne w ramach schematu Creative Innovation Lab komponentu międzysektorowego programu Kreatywna Europa.

Ankieta mająca na celu pomoc w dostosowaniu narzędzi cyfrowych Europejskiej Inicjatywy Miejskiej

Komisja Europejska zaprasza wszystkie zainteresowane strony do wypełnienia do 15 października ankiety odnośne funkcjonalności strony internetowej i platform wiedzy nowej Europejskiej Inicjatywy Miejskiej na lata 2021 – 2027.
 

#DiscoverEU: graj w zielone!

Agencja Narodowa programu Erasmus+ w Polsce informuje o przygotowanym przez Komisję Europejską nowym wyzwaniu dla uczestników #DiscoverEU. Jeśli masz za sobą udział w jednej z poprzednich edycji konkursu, możesz teraz powalczyć o dodatkowe nagrody!

PartFinder: nowe narzędzie nawiązywania współpracy projektowej

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło nowe narzędzie – PartFinder. To rozwiązanie dla grup badawczych, które aktywnie szukają partnerów lub są zainteresowane nawiązaniem współpracy z innymi jednostkami z kraju i z zagranicy. Narzędzie w istotny sposób ułatwi tworzenie krajowych i międzynarodowych konsorcjów badawczych oraz wspólne startowanie w konkursach grantowych.

Jak podróżować ze zwierzętami po UE?

Sezon urlopowy trwa, dlatego Parlament Europejski opublikował informacje przypominające o czym pamiętać zabierając w podróż wakacyjną zwierzaki.

Nowa grupa ekspercka w obszarze mobilności miejskiej - nabór skierowany do władz lokalnych i regionalnych trwa!

Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu Komisji Europejskiej informuje o otwartym do 9. września naborze do nowej Grupy eksperckiej w obszarze mobilności i transportu. Nabór dotyczy członków grupy, którzy reprezentować będą władze lokalne i regionalne.

Raport o sytuacji teatrów w państwach członkowskich UE

Creative Europe Desk Polska informuje o wynikach badania Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury "Sytuacja teatrów w państwach członkowskich UE", którego celem było zidentyfikowanie najbardziej wrażliwych punktów i i bieżących problemów w sektorze teatralnym oraz propozycji różnych rozwiązań.

Konsultacje publiczne: Policz emisje z transportu – „CountEmissions EU”

Komisja Europejska do 17 października br. prowadzi konsultacje publiczne odnośnie inicjatywy "CountEmissions EU" określającej wspólne ramy obliczania i sprawozdawczości w zakresie emisji gazów cieplarnianych związanych z transportem.

Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania udziałem w Europejskim Forum Migracji

Komisja Europejska oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ogłosiły nabór do udziału w Europejskim Forum Migracji, które odbędzie się w dniach 20-21 października 2022 r. w Brukseli. Zainteresowani uczestnictwem przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych proszeni są o wypełnienie formularza wniosku do 23 sierpnia br.
1 2 3 4 5 6 ... 138

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Rue de la Loi 155
1040 BRUKSELA

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389