Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Horyzont Europa: czym jest program prac, oficjalne otwarcie programu w Polsce oraz wszystko o klastrach

  • 31-03-2021
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Horyzont Europa to ponad 95 mld euro, które w ciągu najbliższych siedmiu lat wesprą badania i innowacje w Unii Europejskiej. Jak skorzystać z tych środków? Zapraszamy do śledzenia wydarzeń on-line, które odbędą się w najbliższych tygodniach prezentując poszczególne elementy Horyzontu Europa: od programu prac, który wyznacza priorytety programu na kilka kolejnych lat, poprzez oficjalne uruchomienie Horyzontu w Polsce, po serię webinariów na temat instrumentu klastrów.
 
8 kwietnia 2021 r. w godzinach 10:30-12:00 odbędzie się webinarium „Droga do Horyzontu Europa – planowanie strategiczne”, organizowane przez Biuro NCBR w Brukseli - Business Science Poland. Wydarzenie to będzie poświęcone tematyce pierwszego planu strategicznego dla programu badań i innowacji UE Horyzont Europa - planu wyznaczającego priorytety badań naukowych i innowacji na najbliższe cztery lata (2021-2024).

W spotkaniu wezmą udział: Pani Aleksandra Kordecka, Kierownik Działu Strategicznego Planowania i Programowania Horyzontu w Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej, która opowie o najważniejszych celach strategicznych na lata 2021-2024 i opracowywaniu programów pracy, Pani Agata Janaszczyk, radca ds. badań naukowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE, która przedstawi przebieg działań po stronie Rady Unii Europejskiej oraz Pani Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor Biura NCBR w Brukseli/BSP, która zaprezentuje proces konsultacji dokumentów strategicznych z perspektywy państw członkowskich. Program przewiduje też sesję pytań i odpowiedzi.

Z kolei Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK) informuje,  że 16 kwietnia br. zostanie oficjalnie zainaugurowany w Polsce program Horyzont Europa 2021-2027. Informacje o wydarzeniu on-line oraz rejestracja mają pojawić się już niedługo na stronie internetowej KPK.

Natomiast już teraz trwają zapisy na serię webinariów organizowanych przez KPK  pt. "Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa" - odnośnie tematyki klastrów w II filarze programu Horyzont Europa. Webinaria odbędą się w dniach 19-23 kwietnia zgodnie z następującymi harmonogramem:
 
  • 19 kwietnia: Zdrowie
  • 20 kwietnia: Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne, oraz: Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa
  • 21 kwietnia: Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna
  • 22 kwietnia: Klimat, energia, mobilność
  • 23 kwietnia: Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko
Więcej informacji oraz formularze do rejestracji znajdują się na stronie KPK.
 
 
 
Żródło:  z wykorzystaniem informacji oraz ilustracji NCBR - BSP w Brukseli

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389