Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Youth4Regions: nabór otwarty do 12 lipca!

  • 09-06-2021
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Jesteś młodym dziennikarzem lub studentem dziennikarstwa? Prześlij autorski artykuł lub nagranie wideo na temat dowolnego projektu finansowanego przez UE do 12 lipca 2021 roku poprzez stronę www.youth4regions.eu! Przyjedź do Brukseli, by za darmo uczyć się od profesjonalistów i zdobywać praktyczne doświadczenie zawodowe jako dziennikarz.
 
Youth4Regions to program pomagający studentom dziennikarstwa i młodym dziennikarzom odkryć, co UE robi w ich regionie. Trwa nabór do tegorocznej edycji programu, które oferuje szkolenie z zakresu dziennikarstwa i polityki regionalnej UE, mentoring od uznanych dziennikarzy z krajów uczestników programu oraz pracę z nimi podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2021, który odbędzie się w październiku br. w Brukseli. Ponadto, dzięki programowi młodzi adepci dziennikarstwa mają możliwość wizyty w siedzibach mediów zajmujących się sprawami UE oraz w instytucjach UE, a także możliwość uczestniczenia jako dziennikarz w podróżach prasowych Komisji Europejskiej do państw członkowskich (zakwaterowanie i koszty podróży pokryje Komisja Europejska).

Aby wziąć udział w programie należy wykazać się zainteresowaniem osiągnięć polityki regionalnej w swoim regionie oraz przesłać do 12 lipca do godz. 17:00 artykuł lub nagranie wideo na temat dowolnego projektu finansowanego przez UE. Szczegóły znajdują się na stronie programu www.youth4regions.eu. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 9 sierpnia br.

Kandydaci do programu Youth4Regions muszą być obywatelami UE lub krajów sąsiedzkich w wieku od 18 do 30 lat, posiadać doświadczenie dziennikarskie  (studia lub do 2 lat doświadczenia) oraz być dyspozycyjnym w dniach 10-15 października 2021 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej programu: www.youth4regions.eu .
 
 

Źródło: na podstawie informacji oraz grafiki ze strony Komisji Europejskiej DG REGIO www.ec.europa.eu/regional_policy/

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389