Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Nagroda filmowa Parlamentu Europejskiego LUX: Tydzień publiczności - oglądaj i oceniaj filmy

Gdzie można oglądać filmy nominowane do Nagrody Publiczności LUX 2021 w swoim kraju i jak ocenić swojego faworyta? Zapraszamy do zapoznania się z informacją przygotowaną przez serwis prasowy Parlamentu Europejskiego.

Europejski Korpus Solidarności 2021-27: pierwsze zaproszenie do składania wniosków dotyczących wsparcia działań wolontariackich młodzieży

Komisja ogłosiła dziś pierwsze zaproszenie do składania wniosków w ramach nowego Europejskiego Korpusu Solidarności na lata 2021–2027. Europejski Korpus Solidarności wspiera młodych ludzi pragnących zaangażować się w wolontariat w różnych dziedzinach – od pomocy osobom potrzebującym po wspieranie działań na rzecz zdrowia i środowiska – w całej UE i poza nią. Tegorocznym priorytetem będzie zdrowie i pozyskanie wolontariuszy do pracy nad projektami dotyczącymi wyzwań zdrowotnych, w tym skutków pandemii COVID-19 i odbudowy po jej zakończeniu.

Erasmus+: ponad 28 mld euro na wspieranie mobilności i możliwości uczenia się dla wszystkich

Komisja przyjęła dziś pierwszy roczny program prac programu Erasmus+ na lata 2021–2027. Za pomocą tego nowego i zaktualizowanego programu z budżetem opiewającym na 26,2 mld euro, który dopełnia kwota ok. 2,2 mld euro z instrumentów zewnętrznych UE, będziemy finansować projekty w zakresie mobilności edukacyjnej i współpracy transgranicznej dla 10 mln Europejczyków w każdym wieku i ze wszystkich środowisk.

Europejska Nagroda Obywatelska 2021

Europejska Nagroda Obywatelska to wyróżnienie dla inicjatyw pogłębiających współpracę europejską i promujących wspólne wartości, przyznawane co roku przez Parlament Europejski. Nabór wniosków do tegorocznej nagrody jest już otwarty. Do 15 kwietnia można zgłaszać i nominować projekty.

KR: program dla młodych, wybranych w wyborach polityków

Europejski Komitet Regionów zaprasza polityków, którzy mają nie więcej niż 40 lat i sprawują mandat na szczeblu lokalnym lub regionalnym w UE do udziału w programie "Young Elected Politicians" oraz dołączenia do europejskiej społeczności młodych polityków w celu wymiany doświadczeń, pomysłów i informacji.
 

Odpowiadaj na globalne wyzwania - Europa o klimacie

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce informuje o możliwości dołączenia przez nauczycieli ze szkół podstawowych, klas IV-VIII, prowadzących zajęcia z geografii, matematyki, języka polskiego lub godzinę wychowawczą do programu "Odpowiadaj na globalne wyzwania – Europa o klimacie". Polskie przedstawicielstwo Komisji Europejskiej oferuje bezpłatne webinarium, zajęcia warsztatowe i materiały dydaktyczne.

Nabór na staże w Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób z siedzibą w Sztokholmie prowadzi nabór płatne staże w 2021 roku. Program stażowy skierowany jest do absolwentów studiów rozpoczynających karierę zawodową. Zgłoszenia można przesyłać do 9 grudnia br.

Europejska Stolica Młodzieży 2024: miasta mogą już zgłaszać swoje kandydatury!

Europejskie Forum Młodzieży zaprasza europejskie miasta do ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Trwający obecnie nabór dotyczy przyznania tytułu na 2024 rok. Wnioski można przesyłać do 17 stycznia 2021 r.

Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2021

Masz 16-30 lat i pracujesz nad projektem o wymiarze europejskim? Zawalcz o Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego 2021 i zdobądź fundusze na rozwój swojej inicjatywy. Zgłoszenia do przyszłorocznej edycji nagrody można składać do 1 lutego 2021 roku.

Prawa dziecka: otwarte konsultacje w sprawie strategii UE na rzecz praw dziecka 2021-2025

Do 8 grudnia Komisja Europejska prowadzi konsultacje w sprawie strategii UE na rzecz praw dziecka 2021-2025, której celem jest zapewnienie unijnych ram działań na rzecz lepszego propagowania i lepszej ochrony praw dziecka.
1 2 3 4 5 6 ... 16

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389