Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

DiscoverEU: zgłoszenia tylko do 26 października!

Tylko do 26 października trwa nabór do inicjatywy Unii Europejskiej "DiscoverEU" skierowanej do młodych Europejczyków w wieku 18 -20 lat, w ramach której Komisja Europejska przyzna 60 tys. bezpłatnych biletów kolejowych na podróż po UE w 2022 r. Zachęcamy młodych Lubuszan do udziału!

Konferencja w sprawie przyszłości Europy: Podczas sesji plenarnej omówione zostaną pomysły obywateli

W najbliższy weekend podczas sesji plenarnej omówione zostaną sprawozdania z europejskich paneli obywatelskich, paneli krajowych i wydarzeń, Europejskiego Spotkania Młodzieży i z platformy cyfrowej.

Komisja rozpoczyna prace nad ogłoszeniem roku 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży

W związku z zapowiedzią przewodniczącej Ursuli von der Leyen w wygłoszonym przez nią orędziu o stanie Unii z 2021 r. Komisja przyjęła dziś (14.10) formalny wniosek w sprawie ogłoszenia roku 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży. Aby budować lepszą, bardziej ekologiczną, cyfrową i sprzyjającą włączeniu społecznemu przyszłość, Europa potrzebuje wizji, zaangażowania i uczestnictwa wszystkich młodych ludzi.

DiscoverEU dla Młodych: rusza kolejna edycja!

Komisja udostępni bezpłatne bilety kolejowe 60 tys. Europejczyków w wieku od 18 do 20 lat w ramach inicjatywy DiscoverEU. Zgłoszenia można składać od jutra, 12 października, od godz. 12:00 do 26 października do godz. 12:00, na okres podróży w 2022 r., który będzie Europejskim Rokiem Młodzieży.

SELFIEforTEACHERS - nowe narzędzie internetowe dla nauczycieli

Z okazji Światowego Dnia Nauczyciela Komisja uruchamia nowe narzędzie internetowe dla nauczycieli, które ma im ułatwić refleksję nad wykorzystywaniem technologii cyfrowych w pracy pedagogicznej. Narzędzie o nazwie „SELFIEforTEACHERS” może pomóc im w ocenie – na podstawie serii pytań – ich poziomu kompetencji cyfrowych i określeniu obszarów, w których potrzebują oni dalszego szkolenia i wsparcia. Komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Marija Gabriel i słoweńska minister edukacji, nauki i sportu Simona Kustec oficjalnie uruchomiają dziś (5.10) to narzędzie w Lublanie.

Eurodesk Polska szuka ambasadorów

Chcesz prowadzić lekcje i warsztaty dla młodzieży? Zostań ambasadorem Eurodesk Polska! Poznasz atrakcyjne metody dydaktyczne, otrzymasz dostęp do unikalnych zasobów i nowoczesnych narzędzi, zyskasz możliwość wymiany doświadczeń z konsultantami i ambasadorami sieci z całej Polski. Agencja Narodowa programu Erasmus+ w Polsce informuje o prowadzonym do 10 października przez Eurodesk Polska naborze ambasadorów.

Europejskie Spotkanie Młodzieży 2021

W pierwszym tygodniu października tysiące młodych ludzi z UE przejmie budynek Parlamentu Europejskiego w Strasburgu na Europejskie Spotkanie Młodzieży (EYE), aby dyskutować nad i dzielić się pomysłami na przyszłość Europy.

Aplikacja Erasmus+ i europejska legitymacja studencka

Komisja uruchomiła dziś nową aplikację Erasmus+, co stanowi ważny etap w cyfryzacji programu Erasmus+. Dzięki nowej aplikacji, dostępnej we wszystkich językach UE, każdy student otrzyma cyfrową europejską legitymację studencką, ważną w całej Unii Europejskiej. Przyszłość jest cyfrowa i właśnie dzięki tej zmodernizowanej aplikacji studenci będą potrzebować jeszcze mniej dokumentów papierowych.

Plan działania na rzecz młodzieży – angażowanie młodych ludzi w działania zewnętrzne UE

Komisja Europejska zaprasza do nadsyłania opinii w sprawie planu działania na rzecz młodzieży. Swoimi opiniami można dzielić się on-line do 14 października br.

Rozpoczyna się unijny konkurs dla młodych tłumaczy!

Szkoły średnie we wszystkich krajach UE mogą od teraz wziąć udział w dorocznym konkursie tłumaczeniowym Komisji Europejskiej Juvenes Translatores. Od południa 2 września szkoły mogą rejestrować się online, aby ich uczniowie zmierzyli się z rówieśnikami w całej UE. W tym roku tematem tekstów, które będą tłumaczone przez młodych ludzi, jest „Wróćmy na właściwe tory – budujmy bardziej ekologiczną przyszłość”.
1 2 3 4 5 6 ... 18

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389