Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Europejski Konkurs Innowacji Społecznych

Jak przekuć lokalne wyzwania w szanse dla młodych ludzi w gospodarce? Innowacje bazujące na podejściu terytorialnym odpowiadające specyficznym cechom danej społeczności mogą być rozwiązaniem. Do 27 kwietnia można zgłaszać pomysły do konkursu społecznych innowacji. Konkurs skierowany jest do innowatorów społecznych, przedsiębiorców, studentów, designerów, entuzjastów technologii, edukatorów oraz wszystkich, którzy chcą zmienić świat!

Trwa nabór na staże w Parlamencie Europejskim

Staż w Parlamencie Europejskim to wyjątkowa okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego. Każdego roku PE oferuje płatne i niepłatne staże dla absolwentów oraz staże szkoleniowe, umożliwiając w ten sposób młodym ludziom zdobycie wiedzy o jego działalności i znaczeniu. W marcu ruszyła rekrutacja na staże, które odbędą się od 1 października 2018  do 28  lutego 2019 roku. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 maja br.

Europejski Tydzień Regionów i Miast 2018 - Master Class na temat Polityki Spójności UE dla doktorantów i początkujących naukowców

W dniach 7 – 11 października 2018 r. w Brukseli  ramach 16. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (EWRC), największego europejskiego wydarzenia w zakresie rozwoju regionalnego i miejskiego, po raz szósty odbędzie się Master Class na temat polityki spójności UE dla doktorantów i naukowców rozpoczynających karierę. Osoby zainteresowane udziałem mogą składać wnioski do 9 maja br.

Erasmus+ w sieci

Erasmus+, jeden z najbardziej znanych i cieszących się największą popularnością programów UE, uruchamia dzisiaj w Internecie nową, wirtualną wersję swoich działań na rzecz mobilności, aby skontaktować ze sobą większą liczbę studentów i młodych ludzi z krajów Europy i krajów południowego sąsiedztwa UE.

Road Trip Project: głosuj na swoich ulubionych kandydatów do 15 marca!

„Road Trip Project” jest inicjatywą Komisji Europejskiej (DG REGIO) w której 8 osób w wieku od 18-30 lat przez miesiąc będzie przemierzać czterema szlakami przez Europę. Wśród nadesłanych wideo-zgłoszeń jury wybrało około 50. kandydatów, wśród których teraz internauci drogą głosowania wybiorą zwycięzców. Wśród kandydatów znajdują się też Paulina i Mateusz z Polski. Zapraszamy do oddawania głosów na swoich faworytów do 15 marca!
 

Nabór na staż w Eurocities

Międzynarodowa organizacja skupiająca duże europejskie miasta Eurocities poszukuje stażysty - absolwenta, który przez sześć miesięcy płatnego stażu będzie pracował na rzecz organizacji przy wsparciu mentorskim specjalisty ds. rozwoju gospodarczego.

Think Tank on Youth Participation - nabór członków do międzynarodowego Think Tanku partycypacji ludzi młodych

Centrum zasobów i partycypacji SALTO-YOUTH (SALTO PI) tworzy międzynarodowy Think Tank w obszarze partycypacji ludzi młodych, którego celem będzie wspólne tworzenie rozwiązań zwiększających uczestnictwo ludzi młodych w działaniach i życiu społecznym, w szczególności w procesach decyzyjnych. Do 25 lutego zainteresowane osoby spełniające kryteria naboru mogą zgłaszać swoją kandydaturę o członkostwo.

Seminarium informacyjne Eurodesk Polska nt. programów wspierających międzynarodowe wymiany młodzieży

Krajowe Biuro Eurodesk Polska zaprasza na seminarium informacyjne dla przedstawicieli organizacji, instytucji i placówek edukacyjnych pt. „Międzynarodowa współpraca młodzieży”, które odbędzie się 22 lutego w Warszawie. To niepowtarzalna okazja, by poznać najpopularniejsze programy finansujące spotkania młodzieży z różnych krajów.

Polska strona internetowa Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018

W styczniu ruszyła polska strona internetowa Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. W serwisie będzie można znaleźć informacje dotyczące krajowych i zagranicznych wydarzeń organizowanych w ramach ERDK 2018, kalendarium, materiały wideo, zdjęcia oraz artykuły związane z tematyką dziedzictwa kulturowego.

Konsultacje w sprawie Programu „Edukacja” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG (2014-2021)

20 grudnia 2017 r. została podpisana umowa międzyrządowa między Polską a Norwegią, Islandią i Liechtensteinem tzw. Państwami-Darczyńcami, która rozpoczyna proces przygotowania założeń poszczególnych programów w niej uwzględnionych. Obszary programowe określone w umowie międzyrządowej dla programu „Edukacja” to: edukacja, stypendia, praktyki i przedsiębiorczość młodzieży.