Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

#EYE2018: 8000 młodych ludzi, 2 dni w Strasbourgu, niezliczona ilość pomysłów

  • 30-05-2018
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Niespełna rok przed wyborami europejskimi 8000 młodych ludzi przybędzie do Strasburga na Europejskie Spotkanie Młodzieży, by przez dwa dni dyskutować i dzielić się pomysłami na Europę. Wydarzenie będzie też transmitowane on-line.
W Europejskim Spotkaniu Młodzieży (EYE) 1-2 czerwca w Strasburgu weźmie udział rekordowa liczba uczestników z całej Europy i ze świata. EYE to ponad 400 różnych wydarzeń, debat, performansów i warsztatów, dzięki którym młodzi Europejczycy mogą podzielić się z posłami i decydentami politycznymi swoimi pomysłami i spostrzeżeniami o Europie.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani uroczyście otworzy EYE 2018 w piątek 1 czerwca o godz. 10:00. Pomysły z dwudniowego wydarzenia zostaną zebrane w specjalnym sprawozdaniu, a najlepsze z nich zostaną zaprezentowane komisjom parlamentarnym po wakacjach.

EYE będzie transmitowane w sieci. Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia Facebooka - na oficjalnych stronach Parlamentu Europejskiego i Europejskiego Spotkania Młodzieży przeprowadzona zostanie relacje na żywo, wywiady z gośćmi i uczestnikami. Pamiętaj też, aby dołączyć do oficjalnego wydarzenia na Facebooku! Relacje na żywo znajdziecie także na Twitterze - na oficjalnych profilach Parlamentu Europejskiego @Europarl_EN i @Europarl_FR.

Chcesz wziąć udział w debacie online? Opatrz swoje posty w mediach społecznościowych hashtagiem #EYE2018! Możesz również śledzić relacje na żywo na Instagramie i Snapchacie lub korzystać z aplikacji EYE 2018 dostępnej na urządzenia z systemem Android, iOS i na komputery.

Osoby przebywające w Strasburgu, Parlament Europejski zaprasza też do odwiedzenia stoiska zespół mediów społecznościowych Parlamentu Europejskiego w Espace Emilio Colombo, gdzie można m. in. odblokować specjalny filtr EYE na Snapachata i skorzystać z fotobudki "I love EU".
 
Więcej informacji:
 
Strona Europejskiego Spotkania Młodzieży (EN): zobacz
Program EYE 2018 (EN): zobacz
Pobierz aplikację EYE 2018: zobacz
EYE 2018 na Facebooku: zobacz
EYE 2018 na Twitterze: zobacz
EYE 2018 na Instagramie: zobacz
 
 
Źródło: Parlament Europejski, www.europarl.europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389